نخستین شماره ماهنامه «دانش بنیان» منتشر شد

1394/09/22 در ساعت 11:54:40

نخستین شماره ماهنامه «دانش بنیان» از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شعار «دانش بنیان برای همه» وارد عرصه مطبوعات شد.

نخستین شماره ماهنامه «دانش بنیان» منتشر شد
ه همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
نخستین شماره ماهنامه «دانش بنیان» منتشر شد

نخستین شماره ماهنامه «دانش بنیان» از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شعار «دانش بنیان برای همه» وارد عرصه مطبوعات شد.

 
 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از آنجا که عملی شدن برنامه اقتصاد مقاومتی در کشور از راه اجرایی شدن قانون اقتصاد دانش بنیان می گذرد و برای به ثمر رسیدن این قانون، فرهنگسازی و ترویج آن، امری حیاتی و ضروری محسوب می‌شود، جای خالی یک نشریه تخصصی برای تبیین این مهم، خالی بود.

 

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرچمدار عرصه اقتصاد دانش بنیان در کشور است و از همین رو، برای پاسخ دادن به بخشی از دغدغه های فرهنگسازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان، چندی پیش ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان را راه اندازی کرد و این ستاد هم در یکی از اقداماتش برای ترویج و فرهنگسازی، نخستین نشریه تخصصی در این حوزه را با نام ماهنامه «دانش بنیان» منتشر کرده است.

 

این ماهنامه به مدیرمسئولی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و با شعار «دانش بنیان برای همه» منتشر شده است.

 

«دانش بنیان» در قطع رقعی به چاپ رسیده است که این قطع، بیشتر برای فصلنامه‌ها به کار می‌رود. با این حال تنوع گرافیکی نیز در آن به مانند هفته نامه‌ها، جذاب بودن را برای مخاطب مدنظر قرار داده است.

 

تلفیق این دو مولفه، نشان از جدیت مسئولان آن برای علمی بودن محتوا است و در حین حال، تلاش برای جذب طیف‌های مختف جامعه را فروگذار نمی‌کند.

 

پرویز کرمی که سردبیر این ماهنامه است، تیتر یادداشت اش را «راه باز است» انتخاب کرده و علاوه بر آن که در شروع متن‌اش از سخنانی از مقام معظم رهبری بهره گرفته، در جایی از آن نوشته است: «با این رهبر و این مدیران عالی رتبه و این مردم و این جوانان و این مقدمات، راه پیشرفت و توسعه و تولید ثروت از طریق دانش باز است.»

 

در شماره نخست «دانش بنیان»، گزارش‌ها و یادداشت‌ها و گفت‌وگوهای متعددی در 132 صفحه، منتشر شده است.

 

شماره نخست ماهنامه آموزشی، علمی، خبری، تحلیلی «دانش بنیان» به صاحب امتیازی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، مدیرمسئولی سورنا ستاری و سردبیری پرویز کرمی، در آذرماه 1394 منتشر شده است.

 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%