بررسی نهایی اساسنامه «نهاد ملی پژوهش و فناوری»

1394/10/16 در ساعت 15:21:48

در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی اعلام شد بررسی نهایی اساسنامه «نهاد ملی پژوهش و فناوری»

بررسی نهایی اساسنامه «نهاد ملی پژوهش و فناوری»

در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی اعلام شد

بررسی نهایی اساسنامه «نهاد ملی پژوهش و فناوری»

 

هفتاد و دومین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست دکتر محمدرضا مخبردزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر منصور کبگانیان، دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در تشریح دستور این جلسه گفت: با توجه به نهایی شدن احکام برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور از سوی اعضای جلسه نگرانی­‌هایی مبنی بر اینکه این احکام با پیشنهادهای دستگاه­‌ها و وزارتخانه­‌های ذی‌ربط کمی تداخل دارد، مطرح شد.

وی افزود: در این جلسه تمام دستگاه­‌هایی که در حوزه علم و فناوری فعال بودند، تقاضا داشتند که سازمان مدیریت و برنامه­‌ریزی، پیشنهادهایی که از سوی وزارتخانه­‌ها و دستگاه‌­های مربوطه در شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مطرح شده را مدنظر قرار دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اعضای حاضر درجلسه نسبت به پایین بودن بودجه پژوهشی لایحه برنامه ششم توسعه تذکر دادند، چرا که معتقدند این بودجه کم پژوهشی به هیچ وجه ما را به چشم‌انداز و اهداف مندرج در نقشه جامع علمی کشور نمی­‌رساند.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این جلسه همچنین رییس جهاد دانشگاهی اعلام کرد اساسنامه «نهاد ملی پژوهش و فناوری» نهایی و به دبیرخانه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور تقدیم شده که پس از بررسی کارشناسی این اساسنامه در جلسه ستاد مطرح خواهد شد.

دکتر کبگانیان همچنین با اشاره به برگزاری مراسم اهدای جایزه بین­‌المللی پیامبر اعظم (ص) گفت: در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از زحمات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ارتباط با جایزه بین­‌المللی پیامبر اعظم (ص)، برخی از اعضاء نسبت به عدم شرکت مقامات عالی رتبه اجرایی برای تقدیم جوایز تذکر دادند.

وی افزود: مهم­­ترین دستور جلسه ستاد راهبری ادامه بررسی «طرح آمایش آموزش عالی» بود و در این جلسه با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های صنایع و کار، مباحث مربوط مورد بحث و بررسی صورت گرفت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: نکته مهمی که در این سند مورد تأکید قرار گرفته، این نکته است که دانشگاه آزاد اسلامی باید در سند آمایش آموزش عالی مورد توجه قرار گیرد و نیز هماهنگی بین نظام دولتی و غیردولتی حتماً لحاظ شود.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: وزارتین علوم و بهداشت نیز متعهد شدند در حوزه دانشگاه‌­های غیردولتی بویژه در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس استانداردها و معیارهای قابل قبول فعالیت شود.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%